پایگاه مقاومت بسیج ولی عصر(عج) استانداری سمنان
جستجو
بسيج و منزلت آن
من همواره به صفا و خلوص بسيجيان غبطه مي‌خورم .

امام خميني ( قدس سره )

به يكايك بسيجيان سراسر كشور ارادت و اخلاص خود را عرض مي‌كنم .

مقام معظم رهبري ( مدظله العالي )

بسيج ، يادگار ماندگار امام راحل (رضوان ا.. تعالي عليه)يك هويت و ماهيت دفاعي عام و تام دارد كه اين ويژگي تنها در حوزه امنيت و سياست خلاصه نمي‌شود ، بلكه دفاع از آرمان‌هاي مقدس ، دفاع از مكتب و آيين ، دفاع از فرهنگ اسلام ناب محمدي (صلي ا.. عليه)، دفاع از هويت ديني و ملي ، دفاع از مرز و بوم ، دفاع از استقلال ، دفاع از اقتصاد و بالاخره دفاع همه جانبه ، از ويژگي‌هاي بارز بسيج است . بدون ترديد اگر ويژگي آمادگي همه جانبه و مقاومت‌هاي پيروزمندانه و استعدادهاي شگرف و كم‌نظير ، و مهم‌تر از همه عنايت خداوند متعال و نيز وحدت فكري و عملي و تبعيت خالصانه از ولايت و رهبري در بسيج متبلور نبود ، در مقابل تهديدات گوناگون و گسترده دشمنان اسلام و انقلاب ، فضايي براي حضور و نمايش صلابت و اقتدار بسيجيان وجود نداشت .

بسيج ، ايـن مهم را اثبات كرده است كه در تمامي عرصه‌ها و در تمامي بخش‌ها به ويژه در نهاد مقدس دولت ، در نهادهاي اقتصادي و صنعتي ، در صحنه‌هاي داخلي و بين المللي ، در عرصه‌هاي سياسي ,علمي و فرهنگي و در همه سطوح و اركان از جمله در اركان تصميم گيري و تصميم سازي و در سطوح مديريتي و اجرايي ، توانسته است پاسخگوي بخش مهمي از نيازهاي علمي ، فكري ، فرهنگي ، معنوي و اجرايي باشد و نيز آموزه‌هاي مؤثري براي الگوپذيري ساير كشورها و ملت‌هاي بيدار را در پي داشته باشد .

بسيج در مبارزه با ظلم و ستم ، استكبار و استعمار و نيز مبارزات ضد امپرياليستي ، ريشه‌هاي وابستگي را قطع كرد و در كنار فرهنگ ايثار و شهادت ، استقلال اقتصادي ، توليدي ، فرهنگي و سياسي را پايه گذاري كرد كه اين تجلي ايثار را در هر عرصه و در هر جبهه‌اي مي‌توان ملاحظه كرد .

امروزه تجلي ايثار در نهادهاي تصميم گيري و تصميم سازي و براي تحول ، تحرك و پويايي جامعه ، بسيار حائز اهميت است . بـه هميـن جهت مقام معظم رهبـري ( مدظله العالي )بـر ايـن امر تأكيد دارند و فرموده‌اند كه " روحيه بسيجي بايد در مجموعه عظيم دولت و دستگاهها و وزارتخانه‌هاي مختلف ، حفظ و تقويت شود . " همچنين مقام معظم رهبري در بيان ويژگي‌ها و توصيف بسيج فرموده‌اند : " آن كساني كه اگر جان لازم باشد ، مي‌دهند . اگر مال لازم باشد ، مي‌دهند . اگر حضور به تن و جسم شان باشد ، آن را حاضر مي‌كنند . اگر بحث سازندگي باشد ، پا وسط ميدان مي گذارند . اگر بحث دفاع باشد ، در وسط ميـدان مي‌آيند . اگر لازم باشـد براي هدف‌هاي كشور خود را از لحاظ علمي آماده كنند ، اين كـار را مي‌كنند . هر چه هدف‌هاي والا آنها بخواهند ، حاضرند آن را تقديم بكنند . آن جمعي كه اين خصوصيات را دارند ، اسم شان بسيج است . "

به يقين ، ملت بزرگ ايران اسلامي با الطاف الهي و پيروي از سيره نبوي و علوي و متابعت از ولايت مطلقه فقيه و در سايه انديشه بسيج و ايمان عاشقانه ، ايمان توأم با ايثار ، ژرف انديشي و دورانديشي و مجاهدت علمي و عملي ، پله‌هاي رشد و ترقي در تمامي عرصه‌ها را نمايان خواهد ساخت .

از خداوند متعال توفيق روزافزون توأم با بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بر ملت عزيز ايران اسلامي مسئلت داريم .

پايگاه مقاومت بسيج ولي عصر (عج) استانداري

والفجر و ليال عشرحفظ يك پيروزي از اصل پيروزي مشكلتر است .

بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران

حضرت امام خميني ( ره)

هوشياري و بيداري ملت ايران و غافل نبودن از دشمن ، يك ضرورت حتمي است .

رهبر معظم انقلاب

حضرت آيت ا… خامنه اي ( مدظله العالي )با سلام و صلوات بر محمد ( ص ) و آل محمد ( ص ) ، ضمن گرامي داشت ايام ا… دهه فجر و پيروزي انقلاب اسلامي ايران به رهبري پيامبر گونه حضرت امام خميني ( قدس سره ) ، ياد و خاطره آن امام عزيز و شهداي انقلاب را گرامي مي داريم و به همه مجاهدان و فجر آفرينان انقلاب اسلامي ، مجاهداني كه در شكل گيري انقلاب ، پيروزي انقلاب و حفظ و تداوم انقلاب ، همتي مضاعف داشته و دارند ، درود مي فرستيم و ميراث بزرگ انقلاب و ارزشها و آرمانهاي آن را به ياري خداوند و با ايمان ، بصيرت و شجاعت ، تحت زعامت امامت و ولايت پاس مي داريم و با حضور در راهپيمائي 22 بهمنبه فرمايش بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران حضرت امام خميني ( رضوان ا… تعالي عليه ) لبيك مي گوئيم كه فرموده اند : « تا بانك الله اكبر بر جهان طنين نيفكند ، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما نيز هستيم ». و همچنين فرمايش مقام معظم رهبري حضرت آيت ا… خامنه اي
مدظله العالي را جامعه عمل مي پوشانيم كه فرموده اند : « در برابر دشمناني كه خصومتشان با جمهوري اسلامي ايران و اسلام به اثبات رسيده است ، خواهيم ايستاد ».و انشاء ا… در پرتو عنايات حضرت بقيه ا… الاعظم پرچم پر عظمت نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران را در نهضت جهاني حضرت مهدي ( عج ) به احتزاز خواهيم آورد .پايگاه مقاومت بسيج ولي عصر ( عج )

استانداري سمنان
1395/03/12
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - استانداري سمنان- پايگاه مقاومت بسيج ولي عصر (عج)  كدپستي استانداري: 3514799611  تلفن :  2129359   آدرس ايميل: basij@ostan-sm.ir 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به پایگاه مقاومت بسیج ولی عصر(عج) استانداری سمنان می باشد
Powered by DorsaPortal